24.01.2012
Internetowa reaktywacja - will be soon
Jak było widać, troche nas nie było w internecie. W tym czasie zagraliśmy kilka mniejszych i wiekszych gigów, nagrywaliśmy nowy LP no i cały czas działaliśmy. Czas na internetowe zmartwychwstanie - pracujemy nad tym i będzie wkrótce

ZAPRASZAMY NA KONCERTY


ZAPRASZAMY NA KONCERT


RIP THE SILENCE - NOWY MINIALBUM JUŻ DOSTĘPNY


Z wielką przyjemnością informujemy, że po okresie wydawniczej ciszy nowa EP-ka "RIP THE SILENCE" ukazała się właśnie nakładem Heavy Music Records. EP-ka zwiastuje nadchodzący jesienią pełny album, przy czym jest ona w pełni samodzielnym wydawnictwem. Na tym materiale chcieliśmy pokazać w jakim kierunku powędruje nasza muzyka w przyszłości. Na minialbumie znalazły się następujące utwory:
1. Convicted
2. Rip The Silence
3. Deadication (Final Bullet)
4. Backstabbed
5. 24/7 13
Za oprawę graficzną odpowiada Xaay (znany m.in. ze współpracy z takimi wyjadaczami jak Nile, Sathanas, Behemoth czy Hermh).

Płytka w cenie 10zł do nabycia pod adresem: wytwornia@heavymusic.pl lub retribution@wp.pl. Wkrótce także w sklepach.

07.05.2010
KONCERT - 14.05.2010 WROCŁAW
ZAPRASZAMY NA KONCERT Z OKAZJI X-LECIA FANKLUBU METALLIKI W POLSCE!
Wrocław, Klub Liverpool

10.03.2010
ZACZĘŁO SIĘ!
Z nieukrywaną radością pragniemy oznajmić, że nowy kawałek z naszego nadchodzącego wielkimi krokami albumu jest już w tym momencie do posłuchania na naszym profilu MySpace. Dotyczy jedynych pewnych rzeczy na tym świecie, czyli śmierci i Whiskey. BANG YOUR HEADS!!!!

07.12.2009
KONIEC CISZY - NOWA PŁYTA NAGRANA!!!
W końcu, po ciężkiej walce ze zmianami na pozycji wokalisty oraz po prawie pół roku nagrań, dopieszczania i ciężkiej pracy nowa płyta Retribution jest nagrana! Materiał został już zmiksowany i aktualnie poddawany jest końcowej obróbce w postaci masteringu. Zarejestrowanych zostało 13 naładowanych energią i agresją kawałków, o tytułach:
'Death & Whiskey'
'Rip The Silence'
'Of Rats And Men'
'Bleeding Black'
'Deadication (Final Bullet)'
'Backstabbed'
'Dusk Of The Red Sun'
'The Pariah'
'Serotonine Rush'
'Convicted'
'Perfect Enemy'
'24.7.13'
'Further Deep Into The Pitch Black'
Muzyka, dojrzalsza i agresywniejsza niż kiedykolwiek, stanowi efekt współpracy gitarzystów, Tomka i Huberta, którzy przeszli samych siebie, rozpieprzając w drobny mak poprzeczkę ustawioną przez "Made In Hell". Teksty (wkład nowego członka załogi - Tymka), stanowią liryczny odpowiednik uderzenia w twarz pięścią. Tytuł płyty oraz koncept okładki jest już ustalony, ale zostanie ujawniony dopiero przed oficjalnym wydaniem płyty. Dalsze wieści z pola boju już wkrótce. Stay tuned, thrashers!!!!!!

01.06.2009
KONCERT - 07.06.2009
W najbliższą niedzielę zagramy na HEADBANGERS FEST, który odbędzie się w klubie Zaścianek. Zagrają Sceptic, Redemptor, Drown My Day, Ketha, Banisher, Forosus. Zapraszamy!

09.04.2009
10-LECIE THE NO-MADS - KONCERT
Z ogromną radością informujemy, że zostaliśmy zaproszeni do zagrania na koncercie z okazji 10-lecia istnienia zespołu The No-Mads. Zagramy razem z Alastor, Killjoy, Nuclear Vomit, Euthanasia (CZ), Nuclear Warfare (DE). Ponadto gościnnie wystapią muzycy zespołów Horrorscope, Totem, Whorehouse, Iscariota, Infatuation of Death oraz byli członkowie The No-Mads.
Koncert odbędzie się 25 kwietnia (sobota) w Zabrzu w klubie CK Wiatrak.
Zapraszamy wszystkich prawdziwych thrasherów! Na takiej imprezie nie można nie być, poświętujmy razem 10 lat istnienia "no-madsów".

27.03.2009
Nagrania na nową płytę trwają.
Ostatnia zmiana wokalisty nie przeszkodziła nam w rejestracji od dawna gotowego nowego materiału. Prace nad nowymi ścieżkami wokalnymi trwają, a w najbliższy weekend rozpoczynamy nagrywanie gitar.

23.01.2009
NOWY WOKALISTA!
Jak można było zobaczyć na ostatnim koncercie, w Retribution nastąpiła zmiana wokalisty. Shambo opuścił zespół, a zastąpił go Tymek Jędrzejczyk, znany m.in. z zespołów Hemerhage i Mayhayron. Chcemy podziękować Shambowi za jego wkład w rozwój zespołu. Dzięki jego wsparciu, razem zagraliśmy masę świetnych gigów. Jeszcze raz dzięki.
Infromujemy, że cały nowy materiał, będący w trakcie nagrywania, zostanie zarejestrowany już z Tymkiem na pokładzie. Thrash 'till death!


03.12.2008
KONCERT - 14 grudzień
Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 14 grudnia w klubie Zaścianek. Zagramy razem z Chainsaw i The No-Mads. Będzie no nasz pierwszy koncert w Krakowie po ponad rocznej przerwie! All aboard thrashers!

12.11.2008
Perkusja nagrana.
Po intensywnej i udanej sesji, Pin skończył nagrywać partię bębnów na nową płytę. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zaczynamy nagrywać gitary (przynajmniej takie są plany).

23.10.2008
NOWY ALBUM - NAGRANIA ROZPOCZĘTE
Po długich przygotowaniach ruszyły nagrania na nową płytę. Do zarejestrowania przygotowanych jest 15 utworów, z czego wybrana część znajdzie się na płycie. Jak informowaliśmy wcześniej rejestracja materiału odbędzie się we własnym studiu. Informacje o postępach nagrania będą podawane na bieżąco ( o ile czas pozwoli :)
We keep thrashing!

28.09.2008
Witamy po wydłużonej przerwie wakacyjnej. Zapraszamy do galerii lub na stronę myspace, gdzie można zobaczyć wybrane zdjęcia z sesji fotograficznej, która odbyła się przed wakacjami.

05.05.2008
Własne studio!
Z radością informujemy, że dysponujemy własnym studiem nagraniowym.
W związku z powyższym faktem, cały materiał na nową płytę zostanie zarejestrowany na miejscu. Już najbliższym czasie podamy plan oraz termin rozpoczęcia nagrań.

09.04.2008
Koncert w klubie Imbir został z przyczyn niezależnych od zepołu odwołany. Wszystkich fanów przepraszamy.

30.03.2008
Koncert
20 kwietnia w klubie Imbir zagramy koncert w ramach Deep Throat Fest II - Thrashing Nightmare. Zapraszamy!

08.03.2008
"Made in hell" w USA!
Nakładem MVD 18 marca w USA ukaże się reedycja "Made in hell".

02.02.2008
"Made in hell" w sklepach w całej Europie!
Od 21 stycznia w Europie dostępna jest reedycja albumu "Made in hell" wydana przez Metal Mind. W internecie można już znalezć kilka recenzji, m.in z Holandii, Niemiec, Węgier, Włoch.

24.01.2008
Metal Mind wydaje "Made in hell"
Nakładem wytwórni Metal Mind ukazała się w sklepach reedycja naszej pierwszej płyty "Made in hell". Przy okazji informujemy, że wszystkie nasze aktualne zamierzenia i plany podporządkowane są nagraniu nowej płyty. Więcej informacji na bieżąco.

27.12.2007
Na naszym profilu myspace można zobaczyć zdjęcia oraz filmik z trasy Cold Metal Fury. Więcej materiałów będzie sukcesywnie dodawanych.

15.12.2007
W listopadzie zagraliśmy jako headliner na Cold Metal Fury Tour. Razem z Imperious Rex, TAZ oraz Full Metal Jacket uderzyliśmy w Rzeszowie, Krakowie, Bielsku, Częstochowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu, (prawie) w Warszawie i Opocznie. Panowie, dzięki za wspólne granie, to były zdecydowanie ekstremalne, bezkompromisowe i niezapomniane dwa tygodnie wspólnego grania. Hail to the good times!

Na trasie zagraliśmy kawałki pochodzące z płyty "Made In Hell" oraz w połowie najnowszy materiał. Cieszymy się że został on entuzjastycznie przyjęty. To daje nam potężnego kopa!
Na koniec chcemy podziękować wszystkim fanom, a także publice, która przyszła na nasze koncerty - gramy dla Was i bez Was żadna muza nie istnieje. Thrash on bros!

26.10.2007


więcej informacji

16.10.2007
W zeszłą sobotę odbyła sie pierwsza edycja festiwalu THRASH ATTACK. Wielkie dzięki dla wszytkich fanów i zespołów za 6 godzin muzycznej miazgi. Do zobaczenia na następnej edycji Thrash Attack Festu. THRASH ON!

12.09.2007
!!! THRASH ATTACK FEST !!!
Z inicjatywy Retribution 13 pazdziernika w krakowskim klubie LOCH NESS odbędzie się największy festiwal thrash metalowy w Polsce. Będzie to czysta, niczym nie zmącona dawka thrashu. Zagra czołówka polskich zespołów thrash metalowych, m.in. Alastor i Horrorscope. Jak zwykle: All aboard thrashers!!!


www.myspace.com/thrashattackfest

19.08.2007
Planowany początek nagrań na nowy LP w listopadzie.

28.06.2007
Materiał na nową płytę gotowy!
W ostatnich dniach skończyliśmy prace nad utworami na nową płytę. Gotowych jest 15 kawałków, których zarejestrowanie planujemy na jesień tego roku.
Nowa płyta będzie zdecydowanie ostra i bardziej jednolita stylistycznie niż poprzednia. Będzie to prawdziwy FUCKING THRASH METAL spod znaku Retribution. Dodatkowo szykujemy kilka niespodzianek.

21.05.2007
Zbliża się DOUBLE CRUSHING SHOW !
Już 9 czerwca w Krakowie uderzymy razem z WHOREHOUSE. Koncert odbędzie się w Tower Pub przy ul. Grodzkiej 4. Będzie to bezkompromisowa dawka thrashu jakiej w tym mieście dawno nie widziano. All aboard thrashers !!!

07.05.2007
Najbliższe koncerty:
11 maj - Nowy Targ (klub Dudek)
12 maj - Tychy (klub Tawerna)

Po więcej informacji zapraszamy na stronę myspace.

28.04.2007
W maju szykuje się kilka koncertów m.in. z Whorehouse i Sothoth. Na dniach pojawi się grafik, gdzie gramy, kiedy i z kim.

20.04.2007
Nowy wokalista Retribution
Do zespołu dołączył nowy wokalista - Shambo.

03.04.2007
Hej, jakby ktoś nie zauważył a był zainteresowany to informujemy, że uruchomiliśmy stronę na MySpace. ZAPRASZAMY !

26.02.2007
We're back :)
Po długiej nieobecności spowodowanej wieloma sprawami (m.in. odejściem wokalisty oraz wyjazdem połowy zespołu zagranicę w celach ogólnie znanych) wszystko wróciło do normy i Retribution gra dalej. W planach, kontynuowanie prac nad nowym materiałem no i oczywiście zagranie kilku koncertów, gdzie usłyszycie nowe kawałki.
We keep thrashing !!!

lipiec 2006
Z powodów rodzinnych z zespołu odszedł Mały.
~ Dzieki za lata wspólnego grania i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz razem coś pogramy. Powodzenia! ~

01.05.2006
W chwili obecnej zespół pracuje nad materiałem na drugą płytę. Gotowych jest już kilka utworów i jedno jest pewne bedzie ostro...

01.04.2006
Zespół podpisał umowę z Empire Records na wydanie debiutanckiej płyty "Made In Hell". Planowane wydanie - koniec czerwca z numerem Thrash'em all.
www.empire-records.com.pl

19.11.2005
Nastąpiła zmiana na "stanowisku" perkusisty. Odszedł od nas zasłużony Mrówa, a zastąpił go równie zasłużony Pinokio (Serpentia, eks. Def-C/Thy Disease).

01.11.2005
Sesja nagraniowa w "Diamond Studio" zakończona, tytuł płyty "Made In Hell".
Zapraszamy do działu Muzyka, gdzie można posłuchać próbek kilku utworów.

15.10.2005
Zespół wchodzi do studia nagrać pełnowymiarowy materiał na płytę.

10.07.2005
KONCERT! 13-14 sierpnia w Grodkowie odbędzie się siódmy, a drugi dwudniowy, zlot fanów Metalliki organizowany pod patronatem Fan Klubu Overkill.pl.

Zagramy obok:

Horrorscope
Infamia
Mikotallica
Shahid
Sjel
Spanish Fly

Więcej informacji na stronie http://overkill.superhost.pl/news/2005/zlot_grodkow/index.php

14.05.2005
Nowa strona zespołu gotowa! Zespoły zainteresowane wymianą linków - piszcie na retribution@wp.pl